تلفن : 36342222-071

مقاله زیر صرفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دندانپزشکی زیبایی در وب سایت قرار گرفته است.

تأثیر لبخند بر روی شخصیت شما بهترین روش مؤثر ارتباطی، به منظور جلب نظر افراد و تأثیرگذاری بر آن ها، داشتن تبسم زیبا و برخوردی شاد است. تحقیقات نشان می دهد که بعد از چشم ها، لبخند اولین چیزی است که افراد به آن توجه می کنند. افرادی که لبخند می زنند افرادی انعطاف پذیر و مثبت هستند و از دید دیگران دوست داشتنی و قابل اعتماد به نظر می رسند. شما می توانید به کمک لبخندی زیبا فردی موفق و نافذ در قلب ها باشید. به لطف دندانپزشکی زیبایی دیگر نیاز نیست لبخند خود را به دلیل شکل بد دندان ها پنهان کنید .

چه درمان هایی در دندانپزشکی زیبایی انجام می شود؟

تمام درمان های دندانپزشکی زیبایی، ظاهر دندان ها را بهبود می بخشند و همچنین می تواند برعملکرد دندان ها و سلامت کلی دهان و دندان تأثیر گذاشته و آن را بهبود بخشد. پایه دندانپزشکی زیبایی بر اصلاح خط لبخند یا همان طراحی لبخند استوار است که خود مجموعه ای از درمان های زیبایی را در بر می گیرد. درمان های دندانپزشکی زیبایی عبارتند از: • طرح لبخند - اصلاح طرح لبخند یا طراحی لبخند مجموعه ای از درمانهای زیبایی را در بر می گیرد تا به ایجاد لبخندی زیبا منجر گردد. این درمانها شامل بلیچینگ، لمینیت یا لامینیت، ونیر یا کامپوزیت ونیر، روکش های فول سرامیک و غیره است، تا توسط آنها رنگ، شکل، فرم، موقعیت و سایر موارد را اصلاح کنیم و لبخندی زیبا و جذاب را به بیمار هدیه بدهیم • سفید کردن دندان ها- یک راه نسبتاً ارزان برای درخشیدن لبخند شما است، سفید کردن دندان ها را می توان در خانه یا درمطب انجام داد که برای این منظور محصولات و روش های بسیاری وجود دارد.

تمام درمان های دندانپزشکی زیبایی، ظاهر دندان ها را بهبود می بخشند و همچنین می تواند برعملکرد دندان ها و سلامت کلی دهان و دندان تأثیر گذاشته و آن را بهبود بخشد. پایه دندانپزشکی زیبایی بر اصلاح خط لبخند یا همان طراحی لبخند استوار است که خود مجموعه ای از درمان های زیبایی را در بر می گیرد. درمان های دندانپزشکی زیبایی عبارتند از:

• طرح لبخند - اصلاح طرح لبخند یا طراحی لبخند مجموعه ای از درمانهای زیبایی را در بر می گیرد تا به ایجاد لبخندی زیبا منجر گردد. این درمانها شامل بلیچینگ، لمینیت یا لامینیت، ونیر یا کامپوزیت ونیر، روکش های فول سرامیک و غیره است، تا توسط آنها رنگ، شکل، فرم، موقعیت و سایر موارد را اصلاح کنیم و لبخندی زیبا و جذاب را به بیمار هدیه بدهیم

• سفید کردن دندان ها- یک راه نسبتاً ارزان برای درخشیدن لبخند شما است، سفید کردن دندان ها را می توان در خانه یا درمطب انجام داد که برای این منظور محصولات و روش های بسیاری وجود دارد.

• باندینگ (پیوند) کامپوزیت ها- ، موادی همرنگ دندان است که به دندان متصل می شود و می تواند ظاهر دندان و استحکام دندان های شکننده را بهبود بخشد.در این روش مقدار کمی از مینای دندان تراش داده می شود.

• ونیرها - لايه نازكی از جنس مواد همرنگ دندان هستند كه روي سطح بيروني دندان قرار مي گيرد وباعث تغییر رنگ ، شکل ، اندازه دندان می شوند ونیرهای می توان از جنس چینی یا کامپوزیت ساخته شوند.

• روکش ها - روکش ها بیشتر به منظور حفظ ساختار دندان برروی دندان ها ضعیف و یا به مقدار زیاد تخریب شده ، قرار می گیرند و علاوه بر بازسازی دندان به بهبود شکل، اندازه و ظاهر آن نیز کمک می کند.جنس روکش ها از فلز، چینی متصل به فلز، کامپوزیت و یا سرامیک به تنهایی می باشد. قبل از قرار دادن روکش، دندان را تراش می دهند و سپس روکش بر روی دندان چسبیده می شود و کاملا آن را می پوشاند.

• پل یا بریج های پرسلین- دندان های از دست رفته را می توان با پل پرسلین جایگزین کرد. این پل ها با کمک دندان های مجاور دندان از دست رفته ایجاد می شوند.

• ایمپلنت های دندانی - بسیاری از افراد در اثر پوسیدگی دندان، عفونت و مشکلات لثه و... دندان های خود را از دست می دهند. ایمپلنت های دندانی بهترین جایگزین برای دندان از دست رفته هستند وهمچنین می توانند بعنوان یک پایه قوی به افزایش گیر و ثبات دندانهای مصنوعی کمک کنند.

• پر کردن همرنگ دندان- روزهایی که پر کردن مشخص و زشت و ناخوشایند بود دیگر گذشته است. پر کردن همرنگ دندان به ندرت قابل تشخیص است.

• ارتودونسی شفاف (Aligners-همتراز کننده)– بسیار از بزرگسالان، همچنین برخی از نوجوانان، ارتودونسی شفاف را به جای براکت های فلزی ارتودنسی برای تراز کردن دندان هایشان انتخاب می کنند.

• جراحی زیبایی لثه- با عمل جراحی کوچک می توان بافت لثه را برای به دست آوردن ظاهری موزون، تغییر شکل داد.

• فاصله و تغییر شکل دندان ها- دندانپزشکی زیبایی می تواند از دریل یا لیزر برای صاف کردن یا تغییر شکل دندان استفاده کند.

منبع: وب سایت دکتر فاطمه هاشمیان